На відстані розгорнутого аркуша

Існує думка, що найчастіше люди ідуть, виконавши свою місію… Ідуть із життя. Ідуть, незалежно від того, усвідомлюють вони, у чому була їхня місія, чи ні.
Буває й так, що життя обривається на самому піку, і залишається тільки домислювати, що могла б ще зробити людина, якби залишилася на довше…
У випадку із відомим вінницьким архітектором, Людиною, письменником, мандрівником Юрієм Плясовицею – все зовсім не типово. Незважаючи на те, що його немає з нами фізично, його присутність відчувається. І ця присутність – не лише у спроектованих ним будинках на знайомих вулицях, не лише у характерах героїв його книг, чи у спогадах близьких та знайомих.
Особливо відчутно це було у День його народження, 19 листопада, коли на вечір, присвячений його пам'яті, що проходив у Бібліотека-філія 13 ВМ ЦБС з ініціативи його дружини, прийшли люди з різних галузей діяльності: колеги по роботі, письменники, учасники танцювальних проектів, друзі. Прийшли ті, хто без Юрія ніколи б не познайомилися.
Було дуже багато живих спогадів та кумедних розповідей з життя, звучали вірші-посвяти та фрагменти написаних Юрієм книг, демонструвалися відеозаписи про Юрія його рідних та близьких. Такі люди, як він: життєрадісні, щирі, добрі, чуйні – не бронзовіють, не відокремлюються від нас ні часом, ні відстанями, ні формами нагадувань про себе. Їх завжди відчуваєш поряд.
На вечорі не виступали перед слухачами – говорили. Говорили палко, від щирого серця, ділилися світлом, накопиченим у спілкуванні з Юрієм Плясовицею.
Серед тих, хто цього дня прийшов відкрити присутнім видиму йому особисту рису Юрія:
Андрій Стебелєв – голова Вінницької міської організації НСПУ;
Лариса Сичко – провідний інженер колишнього проектного інституту ВДПІ, яка багато років співпрацювала з Юрієм, письменниця, член НСПУ;
Володимир Рачек – письменник, видавець, художник, однодумець;
Лютварт Сергій та Олександр Поліщук – друзі, товариші по творчості;
Дмитро Яровий – хореограф, артист-танцівник, учасник міжнародних танцювальних фестивалів, організатор танцювального рекорду України;
Олександр Гордієвич – фотожурналіст, фотохудожник, лауреат премії Євгена Гуцала, автор кількох десятків фотокнижок;
Галина Рибачук-Прач – дитяча письменниця;
Олена Коваленко – експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, викладач, поетка.
Зустріч відкрила завідувачка Бібліотека-філія 13 ВМ ЦБС Віра Гранатова
Модерував вечір Леонид Борозенцев.
Організаційна частина зустрічі відбулася завдяки участі співробітників бібліотеки Юлія Харькова, Лілії Волегової, Тетяни Іваннікової.















 


Коментарі