Українська мова - мудрості криниця

27 жовтня - День української писемності та мови. За православним календарем цього дня вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
У 1989 р. Верховна Рада УРСР надала українській мові статус державної. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: в Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей, і вона належить до найпоширеніших мов світу.
Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Про це свідчать і архаїзми, і деякі фонетичні та морфологічні ознаки, які зберегла наша мова протягом століть.
Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…


Напередодні свята в читальній залі бібліотеки філії 13 відбулася презентація книжкової виставки "Українська мова - мудрості криниця". Саме в цей день до бібліотеки завітали справжні поціновувачі рідної мови. Користувачі бібліотеки з задоволенням зачитували вірші Василя Симоненка, Василя Стуса, Ліни Костенко. 
А бібліотекарі розповіли присутнім про історію виникнення нашої мови та цікаві факти про мову.
Виставка доповнена цікавими ілюстраціями та малюнками. 



  

 

Коментарі