Купальський віночок

Івана Купала – це одне з найстаріших та найбільш самобутніх свят в українській культурі.
Свято збігається з днем літнього сонцестояння і припадає у ніч з 23 на 24 червня. 
Свято Івана Купала здавна мало особливий сенс та було уособленням єднання з природою. Було заведено плести вінки, ворожити, виходити на нічні купання, стрибати через багаття та шукати таємничу квітку папороті.
За повір’ям, якщо хлопець та дівчина перестрибнуть через вогонь та їх руки не роз’єднаються, то на них очікує довге та щасливе життя разом.
Дівчата традиційно плели вінки та пускали їх по воді. Дивилися, куди попливе вінок – там і треба  шукати свою долю. Якщо квіти потонули – значить, цьогоріч дівчина не вийде заміж.
У народі здавна існувала легенда про квітку папороті, яка квітне раз на рік – у містичне свято літньої ночі. Казали, хто знайде квітку папороті, той зможе перейняти на себе магічні сили рослини.

Сьогодні бібліотекарі дитячого відділу бібліотеки-філії №13 в рамках проекту "Мистецьке літо" провели для дітей майстер-клас з плетіння купальського віночка та розповіли про традиції святкування Івана Купала. Діти брали участь у різноманітних конкурсах на кмітливість, згуртованість та швидкість, прикрашали купальське дерево, відгадували загадки та проходили квест "Квітка папороті".
  


Коментарі