Ой, Андрію, даруй нам надію


3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія.

Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.За церковними легендами святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорбів поставив хрест i сказав: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». Згодом там, де він установив хрест, було споруджено Андріївську церкву.

День Андрія Первозванного — найцікавіший. Від нього вiє чарівною староукраїнською стихією. 3 давніх - давен у ніч на Андрія дівчата ворожать. Може, не зовсім щиро, та все ж десь там, глибоко в душі, дівчина вірить, що Андрієва ніч допоможе їй пізнати свою долю — дізнатися, чи вийде заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

Андріївська церква у Києві Загадки на вечорницях для кмітливих та спритних 


Щоб Калита спеклась рум'яною потрібно принести дров: скільки дровець набереш - через стільки років і заміж підеш 

Гадання у ніч на Андрія на віночку 

Обряд "Кусання Калити" 

Пан Коцюбинський при кусанні Калити 

Гадання: як зватимуть майбутнього чоловіка (відшукати під подушкою листочок з іменем хлопця) Розваги та гадання, які подобаються всім 

Гадання на воді: якщо зійдуться листочки барвінку - бути разом 


Коментарі