По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай 🎅

19 січня в бібліотеку на свято відкриття Майстерні Діда Мороза завітав Святий Миколай з подарунками та веселощами, а також новорічні гості – Снігурка та Дід Мороз.

Хто він, той святий Миколай, гість з неба, на которого так чекають діти? Легенда оповадає, що у дитинстві (а ріс Миколай у заможній родині) горнувся хлопчик до бідних, нужденних, скривджених, голодних та калік. Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Вдачею був тихий, незлостивий. Він приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя несподівано і завжди так, аби його ніхто не бачив. Робив добро, не чекаючи на подяку і славу. І тому його ще за життя називали „батьком сиріт, вдів і бідних”. 

Після смерті батьків продав маєток і роздав гроші бідним, а сам став священиком. Своїми молитвами зцілював недужих, сліпих і калік. Втихомирював море, бурю, гасив пожежі, охороняв від напастей. Був покровителем подорожніх у путі, а також усіх тварин – диких і свійських. Всім сердцем любив дітей і кожному хотів подарувати бодай крапельку своєї любові. У нас, в Україні, діти з великим нетерпінням чекають 19 грудня, бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подаруночок
Юні читачі розповідають про День святого Миколая


і декламують вірші


З легендами про святого Миколая знайомить дітей бібліотекар Павловська Алла Петрівна

Святковим настроем переповнені не тільки діти, а й дорослі 


Грицишина Ніна Іванівна проводить 1-ий майстер-клас "Чобіток для подарунків" у
Майстерні Діда МорозаПід час цікавого дійства діти також написли листи-побажання святому Миколаю

Коментарі